Lanškrounské mažoretky

Vítejte na stránkách Lanškrounských mažoretek !!!

O nás

Lanškrounské mažoretky už neexistují, soubor UKONČIL činnost  v roce 2015


Soubor Lanškrounské mažoretky byl založen jako kroužek pod Domem dětí a mládeže  v září 2005.

Tehdy se do kroužku přihlásilo 18 děvčat ve věku 7-11 let,  z nichž většina navštěvuje jednotlivé věkové skupiny doposud.
Ač jsem tenkrát neměla žádné zkušenosti, pustila jsem se do trénování mažoretek  s vervou a dnes po letech mohu říci, že nelituji, že jsem v Lanškrouně mažoretky s pomocí DDM založila, ba naopak, jsem pyšná na to, že jsem do toho tehdy šla bez jakkékoli záruky, že nám to půjde.

V prosinci 2005 jsme poprvé vystoupili před publikem jako Hvězdičky Lanškroun a to na vánočním vystoupení pro rodiče.
Následovalo pozvání na několik lanškrounských akcí a jen, co se rozkřiklo, že v Lanškrouně jsou mažoretky, neměli jsme o vystoupení nouzi.
Od té doby se každoročně pravidelně zúčastňujeme mnoha kulturních i společenských akcí jak v Lanškrouně a okolí, tak po celé republice.

Jelikož jsme se po dvou letech začali rozrůstat, rozdělili jsme se na dvě nové skupiny - kadetky a juniorky - a jména skupin se změnila.
Mladší děvčata si vybrala jméno Lentilky a starší  zase Čertice.
Obě tyto skupiny vystupují především s  klasickou hůlkou.

Skupina Lentilky začala v roce 2007 nacvičovat také choreografie  s pompony (třásněmi)  - jako roztleskávačky, a od roku 2009 s nimi jezdí i po soutěžích, kde sklízí obrovské úspěchy a zatím pokaždé přivezla pohár.

V roce 2008  jsme se rozhodli vylepšit naše vystoupení Čertic dalším netradičním prvkem, který v republice téměř nikdo nenabízí - svítící hůlky, vhodné především pro večerní vystoupení, třeba i pod širým nebem !!!
Skladby mají vždy veliký úspěch, protože je to zase něco jiného a především na plesy jsou velmi žádané svou tajemnou atmosférou.

 Od roku 2009 jsme začali jezdit hodně po soutěžích a děvčatům se daří každoročně z mnoha celostátních (dokonce i mezinárodních) soutěžích dovézt cenné poháry -  každým rokem poháry a medaile přibývají víc a víc.

 

V současné době je v souboru 23 děvčat ve věku 11-19 let....o tom, že se během pár let tolik rozrosteme a v našem souboru "vyroste" mnoho skvělých mažoretek a budeme sklízet tak krásné úspěchy, jsem na začátku ani nesnila.

Mažoretky TJ Lanškroun jsou mezi mažoretkami pojem a mnoho skupin nás na soutěžích bere jako velkou konkurenci, stejně jako jsme my kdysi takto brali jiné známé skupiny (např. Michell Karviná)  :-)                      A to je pro nás ten největší úspěch ...

Velké díky patří DDM Lanškroun, které nám především v začátcích velmi pomáhalo a po celou dobu naší existence pomáhá, stejně tak TJ Lanškroun, pod které oficiálně se souborem patříme a díky které dostáváme pro náš soubor tolik potřebné dotace od města Lanškroun.

Naše medailové úspěchy, kterými se rádi pyšníme, můžete vidět v rubrice "Úspěchy ze soutěží ",mimo to jsme hrdé i na mnoho akcí, na které nás během celého roku zvou ze širokého okolí.


Soňa Marešová, vedoucí souboru Lanškrounské mažoretky
 

 


 

 
Pokud byste chtěli i vy podpořit Lanškrounské mažoretky jakkoukoli formou, budeme moc rádi a předem děkujeme