Lanškrounské mažoretky

Vítejte na stránkách Lanškrounských mažoretek !!!

Psalo se o nás

Poděkování Klubu důchodců

Lanškrounské Listy 27.3..JPG, (1.21MB)


Mažoretky vystoupily pro důchodce

V letošním roce se 2.března již potřetí sešli členové Klubu důchodců bývalého podniku Tesla na pravidelné schůzi v lanškrounském zámku.Ve 14 hodin,kdy zahájila předsedkyně Klubu p.Hana Süsserová,byl sál do posledního místa obsazen.Další zájemci museli vzít zavděk místy na balkonu a jistě nelitovali,protože z nadhledu lépe viděli,co se na jevišti děje..

A že bylo na co se dívat!Výbor klubu měl šťastnou ruku,když pozval na jeviště Lanškrounské mažoretky všech tří věkových kategorií.Za zvuků moderní rytmické hudby a nadšeného potlesku přítomných pochodovaly přes sál na jeviště malé holčičky a tam předvedly ve svých půvabných úborech své nacvičené sestavy s hůlkami.Bylo to roztomilé a obdivuhodné.

Po nich následovala skupina starších dívek,která vyvolala stejný ohlas v publiku jako jejich malé konkurentky.Též jsme viděli ukázku ,se kterou pojedou naše mažoretky soutěžit v červnu do Kolína.

V závěru vystoupila nejstarší skupina dívek s hůlkami i jako roztleskávačky.Všechny měly krásné oblečení v oranžovo-žlutých barvách,jejich načechrané pompony měly též barvu zářivého slunce.Svižná hudba,ladné pohyby a jasné tváře dívek - to vše vyvolalo u diváků úsměvy a všichni dlouho tleskali,dokud poslední dívka neopustila sál.

Byl to krásný zážitek a bylo neuvěřitelné,kolik nadšení,obdivu i dojetí vyvolal nástup této mladé dívčí generace v nás starších.Bylo to hezké odpoledne a bylo nám příjemným potěšením vidět naše mažoretky 'v akci' .

Tímto příspěvkem bychom chtěli my diváci poděkovat všem cvičitelkám i vedoucím paní S.Marešové a paní H.Šebrlové za jejich nebývalou ochotu.Děkujeme i všem ostatním,kteří se trpělivě a nezištně podílejí na výchově mažoretek, a přejeme jim do další činnosti hodně úspěchů i osobní pohody.Všem děvčatům pak samá vítězství v nastávajících soutěžích.
27.3.2009, Lanškrounské listy, Liška, foto Straková
 
Pokud byste chtěli i vy podpořit Lanškrounské mažoretky jakkoukoli formou, budeme moc rádi a předem děkujeme